سلام 

ممنونم 

سپاس از دوستان لطف مزید و نظراتشون 

یکی از نظرات در مورد گرانی و روحیه شکر پذیری و مردای ایرانی اشاره کرده بودند 

می خواستم بگم که : 

گرانی را اگر چه باید با مدیریت و ت گذاری و تدبیرات اقتصادی و ی و حاکمیتی 

باید مهار کرد و حل  این مشکل  جز با عمل به مفاهیم و آموزه های اقتصاد اسلامی که مبتنی بر اقتصاد کوثری 

و خیر و حسنه و انصاف و عدالت اقتصادی و اجتماعی ، صورت نمی گیرد. 

اما با همه این ها اگر من شهروند و بنده ی خدا  روزی چاره ای جز تحمل این کمبود و امتحان پس دادن 

من به عنوان یک بنده نباشد، البته بعد از تمام تلاش خودم که درآمد مکفی داشته باشم

همه ای اینها وقتی نشد و همچنان سختی گرانی به خودم و خانواده ام خواست فشار بیاورد 

اولا گنجی داریم به نام قناعت که بالاترین گنج هست و خیلی از چیزهای بالاتر از نیاز واقعی را 

خریداری نمی کنم، و بعد از آن که خیلی قشنگتر هست، واگذاری رزق و روزی ام به خدایی هست 

که متکفل روزی من و خانواده ام شده است، اینجا دیگه سختی گرونی می افته به عهده ی خدایی که 

قراره حتی در سخت ترین دوران گرانی هم ، بی نیاز رزق و روزی در حد کفافمان بنماید. 

با این فرایند فکر نکنم جای غر و ناشکری باقی باشد. 

البته انتقادات سازنده و دادن رهنمود به مردم و مسئولین با زبان و کلام محترمانه همواره 

و در همه حال باز هست، که این جا هم : بر اساس حدیث شریف: کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته. 

یعنی: همه مون مسئول هستیم و باید اقدامات مقتضی در حد توان صورت گیرد. 

ببخشید از این روان تر و خلاصه تر نمی تونم خخخخخخخخ بحرفم 

در مورد مردای ایرانی، عرضم این است که در مواجهه با مشکلات ، مرد و زن شاید خیلی موضوعیت نداشته باشه 

همه به عنوان انسان مطرح هستیم البته یه نیمچه فرهنگ حاکم در هر جامعه ای به خلقیات ما و نحوه ی 

رفتار اجتماعی ما بر می گردد که اونم بی تاثیر نیست در نحوه ی رفتارمون . 

مهم این است که هر ملیت و هر جنسیتی داشته باشیم، اول از همه انسان و جانشین خدا باشیم 

و وظایف جانشینی را به نحو احسن رعایت کنیم و سعی کنیم اوصاف و رنگ خدایی را همواره داشته باشیم 

تا لایق جانان شویم. 

بیا تا جمله جان شویم تا لایق جانان شویم. 

فعلا همینا 

ممنون نگاهتون 

یاعلی مددی 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Edward دورهمی دوتا بامرام Shannon . مشبک کاری نگار✔۰۹۱۳۱۶۹۴۸۲۴ بازی تخته نرد و بازی حکم آنلاین با پول واقعی spirulina خطی در فیروزه داریم